Bazarche Bazarche .

Bazarche

تور كيش يا تور مشهد

انتخاب مقصد سفر براي افرادي كه دوست دارند از تعطيلات خود براي يك سفر مناسب استفاده كنند  هميشه كار ساده اي نيست .

 

براي نمونه مسافران زيادي وجود دارند كه براي يك سفر داخلي خوب بين انتخاب تور كيش و يا تور مشهد ترديد دارند .

از اين رو در اين مقاله سعي ميكنيم برخي از ويژگي هاي اين دو مقصد را بررسي نماييم تا كار براي انتخاب اين دسته از مسافرين كمي ساده تر گردد

 ØªÙˆØ± کیش

برخي از جاذبه هاي كيش : 

باغ وحش پارك آهوان جزيره كيش

اين باغ وحش زيبا يكي از جاذبه هاي گردشگري اين جزيره به شمار مي رود. حيوانات مختلفي از قبيل شير، روباه، آهو، شغال، ميمون هاي سنجابي، گوزن و اسب و ... در اين پارك نگهداري مي شوند. يكي از جاذبه هاي اين باغ حش، وجود آهواني است  كه آزادانه در اينجا زندگي مي كنند. هم چنين قطاري در اين پارك قرار دارد كه گردشگران و مسافران تور كيش را به نقاط مختلف اين بوستان زيبا مي برد. ديدن آهوان آزاد و فضاي سرسبز و زيباي اين باغ وحش آرامش خاصي به بازديدكنندگان مي دهد. . ضمنا اگرشما  نگران هزينه هاي سفر خود از جمله هزينه هاي بليط كيش  و رزرو هتل هستيد پيشنهاد خوب اين است كه از تورهاي لحظه آخري استفاده نماييد . تور لحظه آخري كيش  معمولا اندكي زماني پيش از پرواز توسط آژانسهاي مسافرتي ارائه ميشود و نكته جالب اينكه گاهي قيمت اين تورها 50 در صد پايينتر از قيمت حالت عادي است .

كشتي يوناني

مالكيت اين كشتي به ايران، يونان و انگلستان مربوط مي شود و اواسط سال 1345 به گل نشسته است. اين كشتي اسامي مختلفي داشته و يكي از اسامي خارجي آن امپاير تروپت و از اسامي ايراني مي توان كوروش پارسي و همدان را نام برد. در زماني كه اين كشتي به گل نشست، تلاش زيادي براي كشيدن آن كردند ولي موفق نشدند پس تصميم گرفتند كه كشتي را رها كنند. هنوز علت به گل  نشستن اين كشتي مشخص نيست. اين كشتي بزرگ متاسفانه بر اثر گذشت زمان بسيار فرسوده شده است ولي هنوز يكي از جاذبه هاي جزيزه كيش به حساب مي آيد و سالانه گردشگران زيادي براي ديدن اين كشتي به جزيره كيش سفر مي كنند. شايد به واسطه همين ديدنيهاي بكر هم باشد كه خيلي از گردشگران داخلي تور كيش را به تورهاي مشابهي مانند تور دبي ترجيح ميدهند  ، ديدنيهايي مانند اين كشتي زيبا كه البته بايد براي نگهداري از آن بيشتر كوشيد .ديدن اين كشتي وسط درياي نيلگون خليج فارس زيباترين منظره را پديد مي آورد. اگر علاقه زيادي به عكاسي داريد، كشتي يوناني بهترين سوژه است، البته ممكن است در سايت ها عكس هايي از داخل كشتي ديده باشيد ولي شما به هيچ وجه نمي توانيد به آنجا برويد و اين عكس ها توسط غواصان حرفه ايي گرفته شده است. پيشنهاد مي كنم هنگام غروب آفتاب به كشتي يوناني برويد تا شاهد زيباترين مناظر در طول عمرتان باشيد. هم چنين  در كنار كشتي يوناني، تفريحاتي را براي گردشگران به وجود آورده اند مثلا مي توانيد با پرداخت هزينه، شتر سواري را در كنار ساحل تجربه كنيد، هم چنين وجود پارك ساحلي در نزديكي كشتي يوناني يك امتياز محسوب مي شود و مي توانيد علاوه بر گذراندن اوقات خوش در اين پارك ساحلي از ديدن كشتي يوناني لذت ببريد. پيشنهاد مي كنم تا دير نشده كشتي يوناني را ببينيد زيرا معلوم نيست كه تا چه مدت اين كشتي فرسوده بتواند دوام بياورد و هر لحظه ممكن است، غرق شود.

جزيره هندورابي

جزيره هندورابي در قرن نهم هجري در كنترل پرتغالي ها بوده و اين جزيره مركز فعاليت هاي بازرگاني و تاسيسات لشكري آنها واقع شده بود ولي امروزه فقط بخشي از ويرانه هاي دهكده پرتغالي و دژ دفاعيشان باقي مانده است. اين جزيره يكي از جاذبه هاي گردشگري كيش به شمار مي رود. جمعيت اين جزيره  بسيار كم و 191 نفر است و سن اكثر افراد بومي بالاي 40 سال است و تجارت آنها ماهيگري است. چند سال پيش حتي امكانات رفاهي مانند آب آشاميدني و برق نداشتند ولي خوشبختانه چند سالي است كه دولت آب و برق در اختيار آنها قرار داده و حتي خاك اين منطقه حاصلخير نبوده و خاك مناسب براي رشد گياهان از شهر هاي ديگر به اين جزيره آورده شده است. تير ماه سال گذشته بندر و فرودگاه هندورابي تاسيس شده است. براي رفت و آمد به اين جزيره هم مسير دريايي و هم مسير هوايي وجود دارد كه البته فعلا مسير دريايي مورد استفاده قرار مي گيرد. از آثار باستاني اين جزيره، يك روستاي تخريب شده به نام الدورات و الصرات  را مي توان نام برد.  ابتدا بوميان  براي بازديد كردن گردشگران از جزيره مقاومت نشان مي دادند و حتي اطراف منطقه ديوار بتوني كشيده بودند ولي خوشبختانه به دليل اينكه دولت امكانات رفاهي در اختيار آنها قرار داد، بلاخره بوميان اجازه بازديد از جزيره را دادند ولي ممكن است اگر به بازديد اين جزيره برويد، آنها در خانه هايشان بمانند. اين منطقه بكر است و هيچ ساخت و سازي درون آن انجام نشده تا بافت جزيره حفظ شود ولي فقط براي گردشگران، رستوران و 3 نوع چادر ايراني، عربي و ايتاليايي در نظر گرفته شده است كه بازديدكنندگان مي توانند شب را در اين چادر ها سپري كنند. حتما به رستوران اين جزيره برويد و از منوي غذايي، غذاي مخصوص جزيره كه ماهي قطب نام دارد را سفارش بدهيد. اين غذا بسيار خوشمزه است و به شيوه سنتي بوميان اين منطقه درست شده است. در اين جزيره فقط يك مدرسه وجود دارد كه تا مقطع ابتدايي است و اگر بوميان قصد ادامه تحصيل داشته باشند بايد از جزيره خارج شوند. احتمالا تا سال آينده امكانات تفريحي شامل جت اسكي، قايق سواري و حتي غواصي به اين منطقه منتقل مي شود. در آينده  ممكن است تور كيش، شامل 4 روز جزيره كيش و 3 روز جزيره هندورابي شود. يكي از شگفتي هاي اين جزيره آب اين منطقه است كه از تميزترين و زلال ترين آب هاي جهان محسوب مي شود. خب اگه شما هم براي تعطيلات نوروز به فكر بازديد از اين جزيره رويايي افتاديد پيشنهاد ميكنيم همين الان بليط كيش نوروز را رزرو كنيد پيش از اينكه با نزديك شدن به تعطيلات  به قيمت ها افزايش بيابد.

شهر كاريز

شهر كاريز يكي از مكان هاي گردشگري و تاريخي جزيره كيش به شمار مي رود. مجمومه كاريز شامل مسيرهاي زيرزميني است كه براي هدايت آب ايجاد شده اند. در ابتدا اين شهر مورد توجه گردشگران نبود ولي به علت آب شيرين و هواي خنك مورد توجه سرمايه گذاران قرار گرفت و امروزه يكي از جاذبه هاي گردشگري كيش محسوب مي شود. اين امكان در اين شهر وجود دارد كه بتوانيد در مسير آب حركت كنيد.

درخت لور

يكي از جاذبه هاي جزيره كيش درخت هميشه سبز لور است. اگر به روستاي حريره رفتيد، حتما اين درخت بزرگ را مشاهده مي كنيد. ظاهر عجيب و تنومند اين درخت توجه گردشگران را به خود جلب كرده است. ريشه هاي زياد اين درخت ظاهري شگفت انگيز به آن داده است. بوميان اين جزيره اين درخت را مقدس ميدانند به همين دليل پارچه هايي را به درخت گره زدند تا آرزوهايشان برآورده شود. با اين همه زيبايي وجاذبه طبيعي همين الان براي رزرو آنلاين تور كيش دست به كار شويد .

آژانس مسافرتي چهارفصل  اين امكان رو براي شما فراهم ميكنه تا به راحتي بتونيد تور خودتون رو آنلاين رزرو كنيد .

تفريحات آبي

يكي از تفريحات جالب جزيره كيش جت اسكي است، مي توانيد با ده دقيقه آموزش يك جت اسكي كرايه كنيد و در درياي نيلگون خليج فارس ساعات خوشي را سپري كنيد. يكي ديگر از تفريحات لذت بخش پاراسل است، به اين صورت كه شما سوار بر چتر شده و توسط يك قايق كشيده مي شويد و به آسمان مي رويد و مي توانيد از بالا از مناظر اطراف لذت ببريد. تيوپ هايي هم  براي كرايه هست كه توسط يك قايق به سرعت كشيده مي شود كه هيجان واقعي را با آن تجربه  مي كنيد. اسكوتر دريايي كه از هيجان انگيز ترين تفريحات جزيره كيش محسوب مي شود كه با كمك مربي به عمق دريا مي رويد و از ديدن دنياي زير آب لذت ميبريد.

اما در مورد تور مشهد

كدام هتل ها بهترين انتخاب براي اقامت در مشهد هستند؟ قيمت هتل هاي مشهد در تعطيلات نوروز چگونه است ؟ با هواپيما سفر كنيم يا قطار؟ سفر با خودرو شخصي بهتر است يا خريد تور مشهد از آژانس هاي مسافرتي؟ اقامت در خانه هاي اجاره اي بهتر است يا رزرو هتل؟

تور مشهد

شور و شوق زيارت بارگاه منور امام رضا (ع) يكي از مهمترين دلايل انتخاب تور مشهد است؛ اما چه جاذبه ها و دلايل ديگري براي سفر مشهد وجود دارد؟ مراكز خريد، جاذبه هاي طبيعي، بناهاي تاريخي، پارك هاي تفريحي و پارك آبي و هتل لوكس و لاكچري، اين شهر را به يكي از مدرين ترين و پر بازديد ترين كلان شهر هاي ايران تبديل كرده است.

سفر با خودروي شخصي در تعطيلات نوروزي ويژگي هاي خاص خودش را دارد و هميشه خاطره ساز است ولي براي ساكنان شهر هايي كه فاصله زيادي با مشهد دارند قطعا سفر با هواپيما، قطار يا اتوبوس بهتر است زيرا مسافرت طولاني با خودرو شخصي ميتواند كمي خسته كننده باشد. اما خريد تور مشهد از آژانس هاي مسافرتي و سايت هاي رزرو آنلاين بليط هواپيما و هتل ميتواند هزينه هاي بيشتري داشته باشد ولي اگر توانايي پرداخت آن را داشته باشيد بهترين انتخاب است. بهترين هتل هاي مشهد هتل هاي مشهد به دو نوع هتل هاي لوكس و گران قيمت و هتل هاي معمولي ارزان قيمت دسته بندي مي شوند. از جمله هتل هاي لوكس و گران قيمت در شهر مشهد مي توان به هتل قصر طلايي، هتل مجلل درويشي، هتل ايران مشهد و... اشاره كرد. از هتل هاي ارزان قيمت جهت اقامت مسافران تور ارزان مشهد مي توان به هتل تهران، هتل رضا، هتل بارانا، هتل توكل، هتل فيروزه توس و... اشاره كرد. بهترين توصيه اين است كه براي بررسي قيمت تور مشهد به وب سايت آٓژانس مسافرتي چهارفصل chaharfasl.net مراجعه كنيد.

بهترين مراكز خريد مشهد

از نظر بسياري از مسافران مشهد بهترين فعاليت بعد از زيارت مرقد امام رضا، گشت و گذار در مراكز خريد مشهد و خريد سوغاتي و صنايع دستي است. مشهد مملو از بازار هاي قديمي و مراكز خريد مدرن است. از بهترين مراكز خريد مشهد مي توان به مركز خريد مشهد، مركز تجاري الماس شرق، مركز خريد آلمان، مشهد مال، مركز خريد خورشيد، مركز خريد كاسپين مد و... اشاره كرد.

مراكز تفريحي و گردشگري مشهد

قطعا حرم امام رضا (ع) مهم ترين جاذبه گردشگري و يكي از مراكز مذهبي مهم و پر بازديد در ايران است. اما مشهد جاذبه هاي تاريخي و گردشگري ديگري نيز دارد كه از مهم ترين ان ها مي توان به ارامگاه فردوسي و و نادر شاه اشاره كرد كه از مهم ترين ابنيه تاريخي مشهد هستند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۰۸:۲۰ توسط:بازارچه موضوع: نظرات (0)

معرفي كوتاه شركت orico

معرفي كوتاه شركت orico

اوريكو يكي از شركت‌هاي قديمي فعال در حوزه لوازم جانبي كامپيوتر است و مقر اصلي آن در چين قرار دارد. اگر به خاطر داشته باشيد چند سال پيش فلش مموري‌هايي با اين برند در بازار موجود بود كه كيفيت بسياري خوبي نيز داشت.

اين كمپاني چند سالي است كه به صورت تخصصي‌تر وارد توليد لوازم جانبي حوزه ديجيتال شده است و هم‌اكنون محصولات آن با گارانتي معتبر در بازار ايران نيز وجود دارد.

از سري توليدات اين شركت كه در بازار ايران مورد توجه قرار گرفته است وسايل مربوط به ذخيره سازي اطلاعات است.

باكس هارد كه نوعي مبدل براي تبديل هاردهاي اينترنال به هارد پرتابل است و داك هارد اوريكو كه عملكردي نظير همان باكس اما استفاده بيشتر روميزي دارد.

علاوه بر دو سري محصولاتي كه در بالا ذكر شد، ساير محصولات اوريكو نيز كيفيت بسيار بالايي دارد، به نحوي كه تمامي توليدات اين شركت در بازارهاي اروپا و آمريكا عرضه شده است و نقد و بررسي‌هاي مثبتي از آن‌ها در بازار كشورهاي پيشرفته وجود دارد.

كمپاني اوريكو داراي شركاي بسيار معتبري است كه نشان دهنده كيفيت بالاي توليدات آن است و بخش تحقيق و توسعه اين شركت به صورت مداوم روي توليدات جديد و كاربردي با همكاري ساير شركت‌هاي فعال در حوزه تكنولوژي كار مي‌كند.

چيزي كه شايد برخي از مشتريان به آن انتقاد داشته باشند قيمت بالاي محصولات اين شركت است، اما بايد مسئله‌اي را مورد توجه قرار دارد. كيفيت هزينه بر است و فرقي چنداني نمي‌كند كه يك محصول توليد چين باشد يا آمريكا. درست است كه هزينه توليد در كشوري مانند چين بسيار پايين‌تر از ساير كشورهاست اما مادامي كه كيفيت محصول بالا باشد نياز به هزينه بيشتري براي توليد است و محصول نهايي قيمت بالاتري دارد. هر چند نسبت به يك نمونه توليدي در كشوري مانند آمريكا با كيفيت مشابه قيمت پايين‌تري دارد، اما نسبت به محصولات درجه 2 و 3 موجود در بازار ايران قطعا قيمت بالاتري خواهد داشت.

در نهايت هنگام خريد اين مورد را در نظر داشته باشيد كه يكبار هزينه بيشتر (حتي در برخي موارد تا ۲ برابر) ارزش حفظ اطلاعات و جلوگيري از خراب شدن وسايل شما را دارد چون در بسياري از مواقع بازيابي اطلاعات دستگاه‌هاي آسيب ديده عملا غيرممكن است و زمان بروز حادثه پشيماني نفعي براي كاربر ندارد


برچسب: آشنايي با شركت اوريكو، اوريكو، معرفي مختصر اوريكو، معرفي كوتاه شركت orico،،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۲۵:۳۵ توسط:بازارچه موضوع: نظرات (0)

موزه هاي تهران

http://upload.bazarche.net/tehran2-tourism.jpg


تهران يكي از كلانشهرهاي ايران است كه در حدود 200 سال پيش به پايتختي ايران برگزيده شد و مركز تصميمات سياسي و قطب صنعتي كشور است و شهري گردشگري محسوب مي شود كه در دل خود بسياري آثار گردشگري طبيعي و آثار گردشگري تاريخي را دارد. اما متاسفانه كمتر كسي اماكن گردشگري تهران را مي شناسد و از آن ها ديدن كرده است.

فصل بهار به خصوص ايام نوروز كه آب و هواي شهر معتدل است و نيز خبري از شلوغي روزهاي عادي در خيابان هاي پايتخت نيست، فرصت مناسبي براي سفر به پايتخت و لذت بردن از زيبايي هاي آن است. در واقع نوروز تهران بسيار ديدني است و از سفر به پايتخت پشيمان نخواهيد شد.

اگر دوستدار تاريخ هستيد يا به معماري و هنر دوران قاجار علاقمنديد از آثار تاريخي تهران ديدن كنيد. به كاخ گلستان، كاخ سعد آباد و ... برويد و از موزه هاي تهران مانند خانه و موزه مقدم، موزه فرش، موزه رضا عباسي، موزه آبگينه و سفالينه، موزه پست و ارتباطات، باغ موزه نگارستان و ... ديدن كنيد و لذت ببريد.

از برج هاي تهران مانند برج طغرل شهرري، برج ميلاد، برج آزادي و ... ديدني كنيد و از معماري و تاريخ آن ها لذت ببريد.

همچنين شما مي توانيد زماني را براي گشت و گذار در دل طبيعت دركه، بوستان جمشيديه، باغ چيتگر، باغ گياهشناسي، پارك جوانمردان ايران و ... صرف كنيد و يا به مراكز خريد مانند پاساژ پالاديوم، پاساژ كوروش و يا بازار بزرگ و تاريخي تهران برويد.


http://upload.bazarche.net/tehran1-tourism.jpg

وقتي نام تهران آورده مي شود، شهري با ساختمان هايي مرتفع و ازدحامي از جمعيت را در ذهن تداعي مي كند. اما بايد گفت اين شهر در دامنه رشته كوه البرز و مابين كوه و كوير است و قسمت شمالي شهر متاثر از شرايط كوهستاني و قسمت جنوبي شهر نيز متاثر از كوير مي باشد. لذا آب و هواي متفاوتي در شمال و جنوب شهر حاكم است كه مي تواند براي گردشگران پايتخت بسيار جذاب باشد.

از سوغات تهران نيز مي توان به انگور و كشمش شهريار، سبزي هاي كوهي و دوغ دماوند و سوهان ري اشاره كرد.


برچسب: گردشگري تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۲۵:۰۹ توسط:بازارچه موضوع: نظرات (0)